Konverentside programmid

EL PRISMA projekt organiseeris kolm rahvusvahelist konverentsi. Sellelt lehelt leiate te nende konverentside kokkuvõtvad raportid.

 

Muljed  

 

Esitlused

 

Kolmapäev 

 

 12. märts 2014 

 

 Stara Zagora, Bulgaaria 

     

Programm

Esimene, Stara Zagoras toimunud PRISMA konverents osutus edukaks – konverentsist võttis osa üle 40 inimese. Konverentsi avasid piirkondlik kuberner pr Zhivka Aladzhova ja Euroopa Komisjoni esindaja Sofias hr Ognian Zlatev. Viimane andis osalejatele ülevaate uutest riskihaldust, riskide kaalutlemist ja katastroofiohu vähendamist puudutavatest seadusesätetest ja poliitikatest. Oma ettekandes rõhutas ta kohalike ja piirkondlike võimukandjate rolli ning vajadust rahvusvahelise ja üleeuroopalise koostöö järele.

 

 

 

 

Konverentsipäeva jooksul tutvustasid Prisma projektimeeskonna liikmed ja kohalik projektimeeskond oma ideid ja kogemusi seoses riskide kaalutlemise ja riskihaldusega, kasutades seejuures MiSRaR-i lähenemist. Hollandi konsultant hr Leen Revallier andis ülevaate oma töökogemusest Bosnias, Moldovas ja Kongos, kus ta samuti tugines MiSRaR-i käsiraamatule.

Pärastlõuna oli konverentsi peaesinejate päralt ning ettekannetes leidis käsitlemist Stara Zagora juhtum ning selle piirkonna loodustulekahjudega võitlemine.

Kõik selle konverentsi ettekanded on kättesaadavad sellelt veebilehelt pärast 15. maid 2014

 

 

 Afbeelding5Afbeelding6Afbeelding9

  

Kontaktinformatsioon:

Stara Zagora Piirkondlik Majandusliku Arengu Agentuur, +359 87 600 1839 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Aleksandar Miykov, +359 42 60 50 07; +359 87 902 1999

Nico van Os, Lõuna-Hollandi lõuna turvaregioon, Holland, +3151341450 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

  

Teisipäev

 

12. aprill 2014

 

Tallinn, Eesti

     

Programm

 

PRISMA teine konverents, mis toimus 15. aprillil 2014 Tallinnas, Tallink City hotellis, oli sarnase struktuuri ja päevakorraga, nagu esimene konverents Stara Zagoras. Sead külastas enam kui 40 inimest. Päeva avasid Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ning Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi.

 
upload3259121913306277142
 

Eesti vabariigi Siseministeeriumi nõunik Mari Tikan jätkas pärast avamist ettekandega riskide hindamise meetoditest ja võrgustikust või tugistruktuurist ruumilises planeerimises Eestis. Osalejatele oli huvitav teda saada, et kohalikud omavalitsused ja võimud on kohustatud maakasutuse planeerimisel arvestama ja arvesse võtma riskide hindamise tulemusi, mis on sageli koostatud riiklike ja rahvuslike organisatsioonide poolt

Päevakas olid ka esitlused ja ettekanded Lyubomira Raevalt Bulgaaria Siseministeeriumist riskide ja kriiside haldamise struktuurist Bulgaarias, EL PRISMA projekti meeskonna liikmetelt projekti käigus saadud ja kogutud kogemustest ning projekti kohaliku meeskonna liikmetelt konkreetsetest ja spetsiifilistest küsimustest ja kogemustest Põhja-Tallinnas. Päev lõppes The day Leen Revallier’i ettekandega tema kogemustest kohalike võimude ja omavalitsuste võimekuse tugevdamisest rikide ja kriiside haldamises Euroopas ja Aafrikas.

Kõik selle konverentsi ettekanded on kättesaadavad sellelt veebilehelt pärast 15. maid 2014.

 

Afbeeldingt1Afbeeldingt2Afbeeldingt3

 

 

 Kontaktinformatsioon:

Helmut Hallemaa, EL PRISMA projekti projektijuht, Põhja-Tallinna Valitsus, +372 5131241 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Irma Remma, peaspetsialist, Tallinn Linnakantselei Finantsteenistus, + 372 52 950 75 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nico van Os, Lõuna-Hollandi lõuna turvaregioon, Holland, +3151341450 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

  

Neljapäev

 

15. mai 2014

 

Aveiro, Portugal

      

Programm

Kolmandat ja viimast konverentsi haldas ja oli peremeheks Aveiro kohalik omavalitsus või munitsipaal ning see toimus Aveiro Munitsipaali Volikogu Hoones. Koos sellel osalenud 50 osalejaga konverents oli väga edukas.

Konverentsi avas härra Jorge Ratola, planeeringu ja maa haldamise, turvalisuse ja kodanike kaitse ning linnateenuste ja mobiilsuse nõunik. Nagu kõigil teistelgi konverentsidel, tutvustas EL PRISMA projekti projektijuht Nico van Os projekti ennast ning seoseid interregio IVC MiSRaR projektiga. Sellele järgnes Marta Afonso and Margarida Castelo-Branco DGT DSOT-st, Portugalist, esitlus riskide ennetamise ning leevendamise ja vähendamise riiklikust poliitikast ruumilises planeerimises.

Pärast lõunat avas Vasilis Kontogiannis oma ettekandes "Merereostuse riskide hindamine”. õppetunde Nereidsi projektist. Pärast seda ettekannet tõid ja esitlesid EL PRISMA projekti liikmed oma kogemusi MISRaR lähenemisest praktikas ning Leen Revallier oma rahvusvahelisi kogemusi MiSRaR-i käsiraamatuga. Järgnenud väga elav ja hingestatud debatt oli väärikas lõpp konverentside seeriale.

 

Afbeelding4Afbeelding1Afbeelding3 aveiro

 

Kontaktinformatsioon:

Rita Seabra, Aveiro kohalik omavalitsus (munitsipaal), +51927491098 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nico van Os, Lõuna-Hollandi lõuna turvaregioon, Holland, +3151341450 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

 

 

 

MiSRaR    knopachtergrond aveiro  knopachtergrond mirandela
knopachtergrond szreda copy
 knopachtergrond tallinn  knopachtergrondvrzhz copy